Ze zveřejněných snímků z místa nehody je patrné, že šlo o autobus slovenského dopravce. Událost se stala na 155. kilometru dálnice R1 za Banskou Bystricí směrem na Zvolen v katastru obce Badín.

Z prvních zjištění vyplývá, že autobus, který mířil do Bratislavy, narazil zezadu do polského kamionu. Ten měl poruchu a po dálnici se pohyboval příliš pomalu. Bližší okolnosti zatím nejsou známé.

Slovenská TV Markíza informuje, že při nehodě zemřeli dva cestující: muž a žena (věk mezi 30 a 40 lety). Dalších 13 osob se zranilo, z toho tři těžce.

Na místě zasahuje téměř 20 hasičů z Banské Bystrice, Zvolenu, Žiaru nad Hronem a z Pliešovic. Informovala o tom mluvčí Prezídia Hasičského a záchranného sboru Zuzana Farkasová.

V pohotovosti je také tým krizové intervence a vrtulník záchranné služby, jímž jsou zranění převáženi do nemocnice. Na dálnici se tvoří dlouhá kolona.

V roce 2015 zemřeli dva lidé při nehodě českého autobusu na východě Slovenska. O rok dříve zahynuly čtyři studentky při srážce autobusu v západní části Slovenské republiky.