Krajmer byl napojen na vlivného podnikatele Norberta Bödöra z Nitry přes svoji manželku. Informoval o tom server Aktuality.sk.

Krajmer svou rezignaci podal svému nadřízenému, novému ministru vnitra Tomáši Druckera skrze policejního prezidenta Tibora Gašpara, který je jeho švagr.

Demonstrace po vraždě Jána Kuciaka
Policie otočila: člověk, o kterém psal zavražděný novinář, byl na místě činu

„Rozhodnutí jsem učinil po důkladném zvážení vzhledem na nepřiměřený nátlak na mojí rodinu a práci protikorupční jednotky, který vnímám jako nedůvodný a politizující. Mojí povinností je zabezpečit nestranné a nezatížené fungování profesionální práce vyšetřovatelů a kriminalistů bez toho, aby byla jejich práce a výsledky zpochybňované,“ uvedl Krajmer.

Ve funkci končí k 1. dubnu. Jeho funkci bude dočasně vykonávat jeden z jeho zástupců – buď Martin Fritz, nebo Jozef Čegiň. Ve službách policie ale zůstane.

Prezident Miloš Zeman a slovenský prezident Andrej Kiska společně navštívili 26. ledna Terezín.
Prezident Zeman příští týden navštíví Slovensko. V Tatrách se potká s Kiskou

Ředitel NAKA Peter Hraško tento postup neakceptuje, ale rozhodnutí Krajmera respektuje. „Intenzivní mediální tlak směřující k osobě Róberta Krajmera nemůžeme vnímat jinak, než jako bezprecedentní zasahování do nezávislosti policejního sboru,“ prohlásil.

Policejního prezidenta Gašpara nový ministr vnitra zatím ještě neodvolal. Jeho odchod žádá opozice i většina slovenské veřejnosti.

Krajmer se nacházel na místě vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové v obci Veľká Mača krátce potom, co začalo vyšetřování. Policie to však popírala. Později ale podala jiné vysvětlení.

„Uvedenou informaci zpřesňujeme v tom smyslu, že ředitel NPKJ byl na místě činu v plném rozsahu a plnil, jak už bylo uvedeno, úlohy související s objasňováním tohoto trestného činu,“ prohlásila policie.

Kuciak i další novináři několikrát upozorňovali na spojení Krajmerovy manželky s vlivnými podnikateli. Například na Norberta Bödöra z Nitry.

Slovensko má novou vládu. Pellegrini dostal důvěru

Jak uvedl list Sme, Mária Krajmerová také vlastnila 45 procentní podíl ve firmě Všetko pre bývanie společnosti Begram, kterou vlastní advokát Zoroslav Kollár a Klaudia Kollár.

Kuciak o Krajmerovi napsal tři velké články.

Podle opozičního hnutí OĽaNO nemohla policie znát obsah Kuciakova posledního článku, aniž by odposlouchávala buď jeho, nebo redakci. To, že o materiálu věděla, má dokládat skutečnost, že na místo činu vyslala šéfa protikorupční jednotky, který se vyšetřováním vražd nezabývá.

Vražda investigativního novináře Jána Kunciaka
Kuciaka a jeho snoubenku zavraždili 21. února, potvrdila slovenská prokuratura