V tomto období je také zakázáno zveřejňovat výsledky průzkumů veřejného mínění o popularitě prezidentských kandidátů.

„Kampaň nebyla ničím překvapivá. Očekával jsem, že bude ještě ostřejší," řekl politolog Ján Baránek. Témata kampaně podle něj určoval Fico, Kiska se spíše bránil kritice ze strany předsedy jednobarevného kabinetu sociálních demokratů.

Fico, který první kolo voleb hlavy státu vyhrál před druhým Kiskou s menším náskokem, než se čekalo, vsadil na kritiku svého soupeře. Jednapadesátiletého občanského kandidáta nazval v souvislosti s jeho dřívějšími podnikatelskými aktivitami v oblasti splátkového a katalogového prodeje lichvářem, na což milionář Kiska zareagoval podáním trestního oznámení na premiéra za pomluvu. Fico také tvrdil, že jeho protikandidát má blízko ke scientologické církvi, kterou nejoblíbenější slovenský politik Fico označil za nebezpečnou sektu. I tato tvrzení filantrop Kiska popřel.

Kiska chce vrátit důvěru úřadu

Fico na svém webu nejnověji zveřejnil videonáhravku, podle které firma, v níž byl Kiska jednatelem, v roce 1996 koupila 48 bytů a následně nechala rodiny vystěhovat.

Podnikatel naopak vytkl Ficovi některé aféry z dob jeho dosavadního vládnutí a také řekl, že kandidaturou na prezidenta Fico prchá z úřadu premiéra v polovině funkčního období. Oba kandidáti se neshodli ani v názoru, zda by se Bratislava měla přidat k většině ostatních členských států EU, které uznaly nezávislost Kosova.

Jak Kiska, tak Fico během dneška prostřednictvím tiskových konferencí usilovali o mobilizaci svých voličů. „Chci vrátit důvěru a autoritu prezidentskému úřadu. Budu (v případě zvolení prezidentem) připomínat politikům, aby plnili sliby, které dali občanům. Vyzývám všechny lidi na Slovensku, aby se zúčastnili voleb," prohlásil Kiska, který svou kampaň postavil na tom, že je nezávislý kandidát a že politici nedokázali plnit své sliby.

„Lidé, přijďte v sobotu (volit). Naše alternativa je alternativa klidu, spolupráce, sociálního smíru. Pak je druhá alternativa, kandidát, který je typickým opozičním představitelem a který bude říkat to samé, co opoziční strany," uvedl Fico v reakci na to, že za Kisku se postavili i představitelé opozičních stran.

Letáková antikampaň

Stejně jako před prvním kolem prezidentských voleb, které se na Slovensku konalo 15. března, i tentokrát čelí Kiska letákové antikampani. Neznámý autor nechal otisknout řečnickou otázku, zda se slovenským prezidentem stane převlékač kabátů. V textu letáku se objevila některá vyjádření z Kiskovy knihy včetně výroku, že usiloval o vstup do komunistické strany (KSČ). Kiska se za socializmu členem KSČ na rozdíl od Fica ovšem nestal.

Kisku v závěru kampaně podpořili dva neúspěšní prezidentští kandidáti, poslanec parlamentu Radoslav Procházka a herec Milan Kňažko, kteří v prvním kolem voleb skončili na třetím a čtvrtém místě a kteří spolu s Kiskou tehdy získali většinu z odevzdaných hla­sů.

Není známo, nakolik kampaň veřejnost ovlivnila a na kterou stranu se přidají voliči dalších 12 prezidentských kandidátů, kteří nepostoupili z prvního kola přímé volby hlavy státu. Žádná z předních agentur na Slovensku totiž v těchto dnech nepřinesla výsledky průzkumu veřejného mínění.