„Pod troskami se ještě mohou nacházet lidé," uvedla agentura Interfax s odvoláním na nejmenovaného příslušníka tajných služeb, které se zapojily do vyšetřování nehody, zatímco stovka záchranářů pokračuje v pátrání. Plocha zhroucené části střechy nad budoucí aulou školy představuje asi 400 metrů čtverečních.

„Ušetřili na svářečských pracích, anebo spěchali s ukončením stavby k zahájení školního roku," řekl listu Sevestopolskaja gazeta jeden ze stavbařů, označený jako Viktor. „Když zalévali střechu betonem, kovová konstrukce střechy se prohnula a zhroutila," řekl. Školu prý staví nejen Černomořská flotila, která v Sevastopolu sídlí, ale i soukromé firmy.

„Důvod spěchu lze chápat. Je známo, že průběh stavby sledují z Moskvy. Založit prezidentskou kadetku navrhl ministr obrany Sergej Šojgu krátce po připojení Krymu k Rusku. Příslušný výnos podepsal prezident Vladimir Putin 20. března," poznamenal server newsru.com a připomněl, že škola vzniká na základě někdejší střední školy ukrajinského vojenského námořnictva. Po Putinově dekretu byla nad školou, pojmenovanou po admirálu Nachimovovi, slavnostně vztyčena ruská vlajka.

V Sevastopolu od dubna platí zákaz nové výstavby až do odvolání, na stavbu školy se však tento zákaz nevztahuje.