Putin zopakoval, že klíčem k trvalému míru na Ukrajině je dodržování minských dohod:

„Dotkli jsme se společného tématu Ukrajiny. S panem prezidentem jsme se shodli, že základem k urovnání situace na jihovýchodní Ukrajině je striktní dodržování minských dohod. V tomto kontextu jsme diskutovali ruskou iniciativu na vytvoření mise OSN, která by zajistila bezpečnost pozorovatelů OBSE,“ cituje Putina ruská agentura TASS.

Zdroj: Youtube

Steinmeier, který dříve vykonával funkci ministra zahraničí, zavítal do Moskvy po sedmi letech. Svému ruskému protějškovi sdělil, že je ze současných vztahů Berlína a Moskvy nešťastný. Obě země by podle něj měly pracovat na zlepšení vzájemných vztahů, které se zhoršily v roce 2014, kdy Rusko anektovalo Krym, píše agentura Reuters.

Kybernetický útok, ilustrační foto
V Evropě řádí další vyděračský software. Říká se mu Zlý králík

„Je důležité, že využíváme možnosti setkat se na prezidentské úrovni a pokračujeme v dialogu o zlepšení bilaterálních vztahů,“ uvedl německý prezident na začátek jednání.

„Jsem přesvědčen, že musíme překonat odcizení, které mezi našimi zeměmi v posledních letech narostlo a pokračovat v dialogu,“ uvedl dále.

Steinmeier se v Moskvě dále sešel s Michailem Gorbačovem, bývalým sovětským komunistickým politikem, který vedl Sovětský svaz v letech 1985–1991.

Používání chemických zbraní v syrském konfliktu se stává "rutinní" záležitostí, oznámil dnes zástupce Spojených států při Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW).
Rusko vetovalo rezoluci OSN, týkající se nasazení bojových plynů v Sýrii
Zdroj: Youtube