Otevřeno je 32.000 volebních místností, v níž může svůj hlas odevzdat téměř 36 milionů občanů s volebním právem. Volby se nekonají na anektovaném Krymu a rovněž na povstaleckém území na Donbasu. Ukrajinská média oznámila, že hlasování se pro nezájem voličů nebo pasivitu volebních komisí nekoná ani v některých městech a obcích na východě, které separatisté nekontrolují. Žádné volební místnosti se například neotevřely ve městech Popasna a Ščasťa v Luhanské oblasti, která v povstalecké zóně nejsou.

Prezident Petro Porošenko dnes navštívil jednu z volebních místností v Kramatorsku, kde se odehrály boje mezi armádou a rebely. Kramatorsk, důležité průmyslové centrum a dopravní křižovatku v Doněcké oblasti, ovládla ukrajinská armáda po tvrdých bojích s povstalci počátkem července.

Svůj hlas ale prezident odevzdal až po návratu do Kyjeva. V krátkém projevu přítomným novinářům řekl, že na východě země volby probíhají bez větších problémů a volební účast je srovnatelná s Kyjevem. "Hlasoval jsem pro budoucnost, doufám, že se podaří vytvořit proevropskou koalici, která přinese i mír Donbasu," uvedl Porošenko.