„Podle zdroje blízkého vyšetřování pracuje policie i s verzí, že smrt Ukrajince, kterého ve čtvrtek přivezli do michalovské nemocnice, souvisí právě s odstaveným letadlem," uvedl server Noviny.sk.

Dodal, že z letadla byly odstraněny veškeré identifikační znaky, zůstala pouze ukrajinská vlajka namalovaná na ocasu stroje. Při přistání se pochroumal podvozek a vrtule.

Slovenské ministerstvo vnitra tvrdí, že přelet letounu přes hranici, která je od místa přistání vzdálená vzdušnou čarou asi 40 kilometrů, bezpečnostní složky zaznamenaly a let sledovaly kvůli podezření z pašování cigaret. Protože letounu zabránily přistát na improvizovaných plochách, kde dříve přistával, pokusil se přistát jinde, což se mu stalo osudným.

Letoun, podobný někdejším práškovacím letadlům Čmelák, na poli objevil pracovník zemědělského družstva. „Místní lidé okolo páté ráno slyšeli nějaký náraz," řekl starosta obce Ján Fenčák, který k letounu přivolal policisty a hasiče.

V Zakarpatské oblasti je pašování cigaret tak výnosný byznys, že kvůli rozdělení sfér vlivu se v červenci dokonce v Mukačevu střílelo. V potyčce mezi ozbrojenci Pravého sektoru a policisty přišli tři lidé o život. Skandál vedl ke změně gubernátora oblasti a k čistce mezi celníky.