„Závody Bubble Baba Challenge 2012 jsou zakázány! Soutěž se letos neodehraje," oznámili na své webové stránce organizátoři. „Omlouváme se všem potenciálním účastníkům a hostům… Na shledanou v roce 2013!"

Okresní úřady odmítly závod povolit, oficiálně kvůli stavebním pracím a vysoké hladině řeky. Ale organizátoři po obhlídce situace na místě nabyli podezření, že „v éře růstu opozičních nálad ve společnosti" se úřady snaží zakázat jakékoliv masové podniky. Ještě v červnu byl na stejném místě v obci Losevo zrušen vodácký festival, který se tu také pořádal dlouhé roky.

Situace je však prý taková, že se rozhodli raději neriskovat konflikt a hrátky v peřejích řeky Vuoksa odvolali. Nejbližší příležitost dokázat motto soutěže, že „gumová žena není nic víc než přepravní prostředek", tak přijde snad za rok, až voda opadne a snad se i změní postoj úřadů k plavcům a jejich společnicím, zvaným „teta od sexuologa".

Kilometrový závod v plavbě s nafukovací pannou se sice sotva někdy stane olympijským sportem, nicméně loňského ročníku se zúčastnilo už 543 plavců ve věku od 15 do 59 let, včetně účastníků z blízkého Finska i vzdálené Francie.

Zdroj: Youtube