Až odesláním na frontu v Ruskem okupované Ukrajině může skončit pro ruského rappera Vacía dozvuk prosincové párty v jednom moskevském podniku, který pod názvem „Téměř nahá párty“ pořádala známá ruská televizní moderátorka Anastasija Ivlejeva.

Ruské celebrity uprostřed ruské invaze proti Ukrajině uspořádaly nahý večírek v Moskvě. Nyní ze strany státu čelí postihům:

„Téměř nahou party“ uspořádala televizní moderátorka Anastasija Ivlejeva (na snímku) v nočním klubu Mutabor
Skandál v Rusku. Celebrity během války pořádaly nahý večírek, hrozí tvrdé tresty

Podle ruského webu Moskevskij komsomolec si na pětadvacetiletého hudebníka, který přišel na party téměř nahý a pouze penis měl zakrytý ponožkou, čímž pobouřil i prezidenta Vladimira Putina, posvítila i vojenská prokuratura.

A i když je Vacío stále ve vězení, kde si již kvůli večírku odpykává trest za chuligánství, který by mu měl vypršet tento pátek, předvolala si jej na úterý 9. ledna do vojenského náborového úřadu. Ještě ve vězení navštívil rappera člen státní monitorovací komise, která má dohlížet na dodržování lidských práv ve zdejších nápravních zařízeních, Alexej Lobarev.

Ten ruskému listu řekl, že se rapper stále necítí vinen. „Řekl, Alexeji Jurijeviči, nejsem zástupcem LGBT komunity (nejvyšší soud v Rusku uznal hnutí LGBT jako extremistické a zakázal jeho činnost v Rusku - pozn. red.) a nikdy jsem nebyl. Chtěl jsem na sebe jen upozornit. Miluji ženy, hledám ženu, popírám LGBT,“ řekl listu Lobarjev.

Sám Vacío se ještě hájí tím, že ponožku měl k tělu připevněnou gumičkou, ale tu mu v jednu chvíli násilím někdo strhl. Celou akci pak považuje za provokaci.

Organizátorka nahého večírku naposledy skončila u soudu. Podrobnosti si přečtěte zde:

„Téměř nahou party“ v Moskvě uspořádala televizní moderátorka Anastasija Ivlejeva (na snímku). Od ruského okresního soudu za to vyfasovala tučnou pokutu.
Skandál v Moskvě má dohru. Organizátorka nahého večírku skončila u soudu

Zda Vacío nakonec přeci jenom dostane povolávací rozkaz, není zatím jasné. Do karet mu hraje fakt, že ve svém rodném Jekatěrinburgu neprošel kvůli svému zdravotnímu stavu přes hodnocení zdravotní komisí.

Dvaatřicetiletá pořadatelka večírku Ivlejeva nakonec od soudu odešla s pokutou. Zaplatit musí sto tisíc rublů, tedy v přepočtu asi pětadvacet tisíc korun. Informoval o tom ruský deník Kommersant.

Zdroj: Youtube