K incidentu došlo ve čtvrtek asi 60 kilometrů severně od Avignonu v oblasti Gard. Místní řeka Ardeche se při náhlé povodni vylila z břehů a zavalila dětský tábor tekoucím bahnem. Z místa muselo být evakuováno 119 dětí. Při incidentu zahynul zhruba sedmdesátiletý Němec, který skupinu dětí doprovázel. Povodeň ho zastihla v karavanu nebo obytném přívěsu, který byl později nalezen "prázdný a rozbitý na kusy" nedaleko řeky. Muž ho podle všeho stihl opustit, ale ve valícím se toku se utopil. Informuje o tom agentura AFP.

Eric Maurel, francouzský státní zástupce pro daný region, AFP potvrdil, že policie podezřívá prezidenta a viceprezidenta sdružení, které děti do tábora přivedlo, z trestných činů způsobení neúmyslného zranění a z ohrožení životů ostatních. Podle ní jsou oba také vyšetřováni pro "provozování neautorizovaného tábořiště". 

Jeden z okolních táborníků sdělil francouzskému televiznímu kanálu BFMTV, že když se řeka převalila přes dané místo, slyšel děti křičet na stromech. 

Maurel uvedl, že místní policisté německou skupinu předem varovali, že jejich kempu hrozí povodeň. 

Děti z nebezpečného místa evakuovala požární služba, která je převezla do místní tělocvičny, kde strávili noc spolu s dalšími turisty. Deset lidí bylo ošetřeno s drobnými poraněními. Záchranáři pokračovali v pátek v hledání pohřešovaného muže, který zatím nebyl identifikován. 

Podle francouzského ministerstva vnitra bylo v důsledku povodně evakuováno celkem 1600 lidí, většinou táborníků, z regionů Gard, Ardeche a Drome.