„Podle našich informací ležel balíček naplněný hřebíky a šrouby na ulici,“ napsal francouzský deník Le Progres. K výbuchu došlo okolo 17:30 místního času v blízkosti pekárny Brioche Doree v ulici Victora Huga, nedaleko křižovatky s ulicí Sala.

Pod mostem hořel odpad, docházelo i k menším výbuchům.
Pod mostem v Pardubicích hořelo. Z místa se ozývaly výbuchy

Na místě zasahovaly ve velkém počtu bezpečnostní složky včetně armády. „Ulice Sala je kompletně uzavřena vojáky. Na místě je velké množství hasičů,“ napsal francouzský list. 

„Byl to ohromný hluk,“ popsal deníku Le Progres ředitel nedalekého hotelu. „Viděl jsem kovové součástky rozeseté po zemi, vypadaly jako nějaký elektrický obvod. Viděli jsme panikařící ženu a muže, kterému krvácela noha, jak se ukrývají v obchodě s oblečením.

Francouzský prezident Emmanuel Macron označil výbuch za „útok“ a potvrdil, že při něm nedošlo ke ztrátám na životech. „Vypadá to, že nejsou žádné oběti na životech. Několik lidí je však zraněných, takže samozřejmě myslím na ně i jejich rodiny,“ uvedl. Zasaženo bylo sedm lidí včetně osmileté dívky, nikdo však není v ohrožení života.

Úřady případ vyšetřují jako teroristický útok. Svědci z místa podle deníku Le Figaro popsali, že krátce před výbuchem zanechal neznámý muž před pekárnou balíček a odešel.

Útoky ve Francii

Francie se v předchozích letech stala cílem hned několika teroristických útoků. V lednu 2015 bylo při útoku na sídlo satirického magazínu Charlie Hebdo zabito dvanáct lidí, v listopadu téhož roku pak skupina teroristů zabila v ulicích Paříže 130 lidí.

V červenci 2016 pak v jihofrancouzském Nice útočník najel nákladním vozidlem do davu lidí a zabil 86 lidí.

Několik jednotek hasičů zasahovalo v domě obývaném seniory v Horních Bludovicích, kde byl hlášen výbuch plynu.
V domově seniorů na Karvinsku vybuchl plyn. Všichni stihli opustit budovu