Při náletu byla zničena obytná budova na východě města, kde jsou čtvrtě pod kontrolou opozičních sil. Přesná bilance obětí není podle citovaného příslušníka opozice prozatím známá, protože někteří lidé zůstali pod troskami.

Sýrie dnes kritizovala Francii za to, že podporuje povstalce bojující proti Asadovi. Damašek také tvrdí, že rostoucí podpora rebelů ze strany Paříže jen podkopává misi nového zmocněnce OSN Lachdara Brahímího, jehož cílem je diplomatické řešení konfliktu.

Francie je jedním z největších Asadových kritiků a před několika dny oznámila, že začala rebely přímo podporovat zásilkami pomoci a penězi. Podle syrského ministerstva zahraničí trpí Francie "schizofrenií", protože podporuje zároveň Brahímího i militarizaci v Sýrii.

Jordánský islamistický radikál Muhammad Šalabí, známý spíše jako Abú Sajjáf, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, dnes podle AP varoval před "smrtícími údery" proti Asadovu režimu. Dodal, že jeho skupina takto odpoví na útoky vládnoucích menšinových alávitů proti většinovým sunnitům.

Bilance sobotních bojů v Sýrii činí podle portálu epochtimes.de 148 mrtvých, z toho 77 obětí hlásí Halab. AFP za dnešní den napočítala nejméně 21 mrtvých. Podle syrské organizace pro lidská práva zahynulo za zhruba 18 měsíců trvání protirežimního povstání v Sýrii již 23.000 lidí. Na 200.000 Syřanů už uprchlo do sousedních zemí, především do Turecka, Jordánska, Iráku a Libanonu.