Skripalová mluvila rusky a odmítla odpovídat na otázky. Ke svému vyjádření pak dodala vlastní ručně psaný anglický překlad. "Do Spojeného království jsem přijela 3. března na návštěvu za svým otcem, což jsem dělávala pravidelně i dřív. Pak jsem se probrala po dvaceti dnech v kómatu, kdy jsem se dozvěděla, že jsme byli oba otráveni," uvedla Skripalová.

"Stále je pro mě obtížné vyrovnat se s tím, že nás napadli. Měli jsme štěstí, že jsme tento pokus o atentát oba přežili. Naše zotavování probíhalo pomalu a bylo velmi bolestivé," pokračovala. Útok nervovým plynem označila za šokující. Klinická léčba prý byla invazivní, bolestivá a značně deprimující. Lékařům ale za ni poděkovala. "Jsem vděčná všem laskavým a skvělým zaměstnancům nemocnice v Salisbury, i lidem, kteří nám pomohli na ulici v den útoku," prohlásila mladá žena. 

Podle svých slov byla propuštěna z nemocnice 9. dubna a v další léčbě pokračovala ambulantně. "Můj život se ale obrátil vzhůru nohama a já se zkouším vyrovnat s devastujícími změnami, které se mě dotýkají fyzicky i duševně. V dlouhodobém výhledu doufám, že se vrátím domů do své země," řekla Skripalová.

Rehabilitaci prý přerušila jen kvůli prohlášení. Veřejnost požádala, aby respektovala její i otcovo soukromí. "Potřebujem čas, abychom se zotavili a vyrovnali s tím, co se stalo. Jsem vděčna za nabídku pomoci ze strany ruského velvyslanectví, ale v tuto chvíli nechci jeho služeb využít. Ráda bych také zopakovala to, co jsem řekla už ve svém předchozím prohlášení: že nikdo nemluví ani za mě, ani za mého otce, ale že se oba vyjadřujeme sami za sebe," uzavřela Skripalová.

Narážela tím na situaci z první poloviny dubna, kdy byla propuštěna z nemocnice a odvezena do střeženého domu. Ve svém tehdejším vyjádření pak odmítla ruskou konzulární pomoc, což ruské velvyslanectví označilo za nedůvěryhodné a naznačilo, že je Skripalvá zřejmě držena násilím v izolaci a její prohlášen í za ni píšou Britové.