Ještě v pondělí odpoledne zůstávala ulice, v níž došlo k mohutné explozi, posetá sutinami a z velké části uzavřena pro veřejnost i místní obyvatele. Obraz zmaru dokreslovaly poničené budovy, z nichž jedna se částečně zřítila. 

"Znám ty ulice jako svou ruku. Je to celý můj život a moje láska. Celé roky jsem tu trávil každý den týdne a nyní ani nedokážu rozeznat, o jaké obchody se jedná a kde se nachází. Je to srdcervoucí," popsal pro server americké televize CNN Pete Gibson, majitel jednoho ze zdejších obchodů. 

V souvislostí s explozí muselo být v nashvillských nemocnicích ošetřeno nejméně osm pacientů, většina z nich však byla tentýž den propuštěna do domácího ošetřování. Následky exploze by normálně byly nepochybně větší, ale bezprostředně před událostí se z amplionů obytného vozu rozléhal počítačově upravený ženský hlas, který varoval, že během několika minut vybuchne bomba. 

Varování později vystřídala píseň Downton, hit britské zpěvačky Petuly Clarkové z roku 1964. Ten vypráví o tom, že ruch centra dokáže vyléčit bolest osamělého srdce. Obytný vůz explodoval přesně v půl sedmé ráno - jen chvíli poté, co policie dokončila evakuaci většiny obyvatel. "Byl to ten největší výbuch, který jsem kdy zažila. Prostě jsem viděla oranžovou a cítila horko i tlakovou vlnu," popsala policistka Amanda Toppingová. 

Právě opakovaná varování a načasování útoku na dobu, kdy se v oblasti nachází minimum lidí, naznačují, že Warner neměl v úmyslu způsobit hromadné ztráty, upozornila CNN. 

Zdlouhavé hledání odpovědí

Ačkoli vyšetřovatelé přiznali, že útočníkův motiv možná zůstane navždy zahalen rouškou tajemství, jedno vodítko se samo nabízí. Warnerův otec totiž dříve pracoval právě pro telekomunikační společnost AT&T.

"Odpovědi se málokdy objeví rychle," konstatoval agent FBI Doug Korneski. "Některé otázky možná budeme časem schopni zodpovědět, pro lidi, kterých se tato událost dotkla, ale žádná z těchto odpovědí nikdy nebude dostatečná," dodal. 

Nové světlo na útok vrhá i výpověd Ricka Laudy, který s Warnerem mluvil naposledy 20. prosince. "Řekl jsem mu: 'Ahoj, Anthony, přinese ti Santa něco dobrého?' A on mi odpověděl: 'Ano, stanu se slavnějším. Budu tak slavný, že na mě Nashville nikdy nezapomene,'" popsal Laude pro server americké televize CNN. 

Ač žil ve Warnerově sousedství od roku 2010, Laude dnes zdůrazňuje, že se nikdy nestali přáteli: "V našem sousedství nenajdete nikoho, kdo by byl jeho přítelem. Jednalo se o skutečného samotáře." 

Poustevník s šedými vlasy 

Ještě o poznání déle, totiž od roku 1995, sousedili s Warnenerem manželé Schmoldtovi. I oni ho však popisují jako samotáře. "Žil tam dlouho a tak nějak sám pro sebe. Věděli jsme o něm jen to, že se jmenuje Tony. Byl to tak trochu poustevník," uvedl Steve Schmoldt s tím, že Warner měl dlouhé šedé vlasy většina jejich vzájemných interakcí končila tím, že na sebe zamávali přes plot.

Třiašedesátiletý muž v minulosti pracoval v realitní společnosti Fridrich & Clark LLC jako nezávislý počítačový konzultant, na začátku prosince však odešel do důchodu. "Byl to milý člověk, který se vždy choval profesionálně," uzavřela společnost ve svém prohlášení.