K tragické události mělo dojít v jedné z ulic, které se nacházejí nedaleko San Sira, domovského stánku obou milánských týmů – Interu i AC.

Podle italských médií je obětí pětatřicetiletý Daniele Belardinelli, jenž patřil mezi takzvané ‚ultras' a v minulosti měl být údajně za účast v podobných šarvátkách již jednou potrestán. Kromě něj pak byli zraněni též čtyři příznivci hostujícího celku z Neapole.

Někteří členové fanklubu Neapole dorazili ke stadionu v deseti dodávkách zhruba hodinu před začátkem zápasu, přičemž se jim podařilo vyhnout se policejní kontrole. Dodávky ale byly následně obklíčeny fanoušky Interu vyzbrojenými holemi. Server BBC uvádí, že dva lidé byli sraženi na zem a jeden z nich byl následně převezen do nemocnice v kritickém stavu.

Podle policie jej však nesrazila žádná z dodávek vezoucí příznivce Neapole. Vyšetřovatelé se nyní zaměřili na jiný vůz, a sice tmavé SUV, jež se rovněž objevilo v záběrech průmyslových kamer.

Šéf milánské městské policie Marcello Cardona se nechal během čtvrteční tiskové konference slyšet, že bude požadovat, aby bylo fanouškům Interu zakázáno účastnit se venkovních zápasů svého celku. Kromě toho bude usilovat o uzavření jedné z tribun stadionu San Siro zvané Curve, kde se tato radikální skupina fanoušků milánského týmu pravidelně schází.

Rasismus na stadionu

Avšak ani zápas samotný, který nakonec Inter ovládl poměrem 1:0, se neobešel bez kontroverzí. Kouč Neapole Carlo Ancelotti si několikrát postěžoval na to, že fanoušci milánského týmu slovně napadají obránce Kalidoua Koulibalyho kvůli barvě jeho pleti a obvinil je z rasismu. Celkem třikrát pak prý žádal rozhodčí, aby zápas předčasně ukončili.

A za pravdu mu dal například starosta Milána Giuseppe Sala, jenž se za chování fanoušků Interu omluvil a přiznal, že „bučení proti Koulibalymu bylo neuctivé“.