Kavanaugh všechna obvinění odmítl. Jeho jmenování předcházely bouřlivé debaty. Informoval o tom server BBC.

Jeho případ ale znovu prošetřovala FBI a senátoři jej nakonec zvolili. Schválení Kavanaughovy nominace podle médií upevňuje většinu konzervativně smýšlejících sudích v instituci, která má v americkém právním systému poslední slovo.

Pro zvolení soudce se ve volbě vyslovilo 50 senátorů, 48 bylo proti. Hlasovalo se až na jednu výjimku podle stranické příslušnosti. Horní komora amerického Kongresu čítá 51 republikánů a 49 demokratů.

Hlasování se zdržela republikánka Lisa Murkowski. Jako jediný demokrat pro něj hlasoval Joe Manchin. Zvolení narušovaly i protesty v sále.

Opoziční demokraté Kavanaugha odmítají nejen kvůli některým jeho názorům, například na téma potratů či držení zbraní, ale v posledních dnech zejména kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování, kterého se měl dopustit během studentských let. Opozice mimo jiné považuje vyšetřování FBI za příliš povrchní a krátké. Demokraté si také myslí, že Bílý dům chce schválit Kavanaugha ještě před listopadovými volbami. Právě v nich by se mohl poměr sil v Senátu obrátit.