Podle britského deníku The Guardian se muž, který žije v Bombaji, domnívá, že jej rodiče přivedli na tento svět pro své vlastní potěšení. Ačkoli má se svými rodiči skvělý vztah, rozhodl se je nyní zažalovat za to, že mu svým sobeckým rozhodnutím způsobili utrpení. 

Puma americká. Ilustrační snímek
Američana napadla puma. V sebeobraně ji zardousil holýma rukama

Raphael je totiž stoupencem antinatalistického hnutí, které z enviromentálních a sociálních důvodů odmítá množení lidí. Podle tohoto myšlenkového směru by většina lidského utrpení neexistovala, kdyby nebyli ani lidé, kteří by jim trpěli.

„Můj život je fantastický, ale nechápu, proč bych měl vystavit jiného člověka strastem školy či hledání zaměstnání. O svůj život jsem nikoho neprosil,“ argumentuje Raphael. „Není nucení dítěte vejít na tento svět jen jinou formou únosu a otroctví?“ ptá se na své facebookové stránce Nihilanand.

Na facebooku Raphael zveřejnil i vyjádření své matky. „Musím obdivovat odvahu svého syna. Rozhodl se své rodiče postavit před soud, ačkoli ví, že jsme oba právníci. Kdyby nám dokázal rozumně vysvětlit, jak jsme ho měli požádat o souhlas, uznala bych svou chybu,“ píše Kavita Karnad Samuelová.

„Věří v antinatalismus. Jsem velmi šťastná, že z mého syna vyrostl nebojácný a nezávislý mladý muž. Je si jistý, že najde svou cestu ke štěstí,“ uzavírá žena, která médiím zazlívá, že se soustředí pouze na malou část Raphaelova životního příběhu. "Opomíjejí, že se kvůli nepotřebnému životu obává o zdroje na Zemi," upozorňuje. 

Antinatalismus je filosofický postoj, který narození přiřazuje zápornou hodnotu a stojí tak v opozici natalismu. Patrně nejvýznamnějším vyznavačem tohoto myšlenkového směru byl německý filozof Arthur Schopenhauer (1788 - 1860).

Ten tvrdil, že hodnota života je v podstatě záporná, protože jakákoliv pozitivní zkušenost bude vždy převážena utrpením, které je silnějším pocitem. Schopenhauer se proto domníval, že nejrozumnějším postojem je nepřivádět děti na svět. 

Britka Auj-e Taqaddasová uděřila imigračního úředníka v Indonésii, soud ji odsoudil k šesti měsícům vězení
Britka dala indonéskému úředníkovi facku. Soud ji poslal na půl roku za mříže