Původně pětihektarový požár propukl u obce Treuenbrietzen, jež leží asi padesát kilometrů od Berlína, již během čtvrtečního odpoledne. Během čtvrteční noci ale vítr rozdmýchal plameny a rozfoukal kouř až do Berlína, kde byli obyvatelé vyzváni, aby neotvírali okna.

Kvůli požáru musel být dokonce přerušen provoz na regionální železnici mezi berlínskými čtvrtěmi Wannsee a Jüterbogem.

Havajské ostrovy zasáhl silný hurikán Lane.
Hurikán Lane způsobil na Havaji bleskové povodně. Trump vyhlásil nouzový stav

Na místě zasahují stovky hasičů i helikoptéry. Hasiči se mimo jiné pokoušejí vysekat pruhy lesa, aby zabránili dalšímu šíření plamenů. Zásah však komplikuje skutečnost, že se v lese nacházejí zbytky nevybuchlé munice z druhé světové války a hasiči se v něm nemohou volně pohybovat, upozornila agentura DPA.

„Naší prioritou zůstává ochránit evakuované obce Frohnsdorf, Klausdorf a Tiefenbrunnen před plameny,“ uvedl na tiskové konferenci zástupce postiženého okresu Christian Stein. „Něco takového jsme nezažili ani za války,“ řekla německému deníku Die Welt 76letá Anita Biedermannová, jedna z evakuovaných obyvatel Frohnsdorfu.

Podle německých médií může za rychlé rozšíření plamenů skutečnost, že v zemi letos panovalo mimořádně dlouhé, horké a suché léto. Situace by se ale měla zlepšit během dnešního dne, kdy má v regionu podle předpovědí meteorologů začít pršet.

Italský ministr vnitra Matteo Salvini.
Turisté se koupali nazí v římské kašně. Itálie není vaše koupelna, zuří Salvini