Oznámila to místní policie krátce poté, co záchranáři informovali o tom, že se jim podařilo lokalizovat trosky letadla.

Jak sdělil agentuře AFP šéf záchranářů, letoun se zřítil v horách na východě Nepálu. Malé letadlo typu Twin Otter se po dopadu na zem rozlomilo na několik kusů. „Našli jsme 20 těl. Hledáme ještě dvě další, ale je jisté, že nikdo nepřežil,“ dodal mluvčí místní policie.

Stroj startoval ve středu z malého letiště v Lamidandě vzdálené asi 320 kilometrů východně od metropole Káthmándú, která byla jeho cílem. Z radarů se ztratil krátce poté při přeletu nad horskou oblastí.

Vraceli se z návštěvy chrámu

Na jeho palubě bylo 19 pasažérů a tříčlenná posádka. Kromě 18 nepálských cestujících, kteří se vraceli z pouti do hinduistického chrámu, v něm byl pravděpodobně také jeden cizinec; podle agentury AFP by mělo jít o Američana.

Letecká doprava se stává čím dál tím oblíbenějším způsobem přepravy v chudém Nepálu, jehož silniční síť není příliš rozvinutá. Mnoho vesnic a městeček, především v horských oblastech, není dostupných jinak než letadlem – nebo pěšky.

Dopravní nehody jsou v této zemi poměrně časté. V srpnu zahynulo při nehodě malého letadla 14 osob na palubě včetně šesti cizinců. V roce 2008 se zřítilo při přistání na letišti v Lukle, vstupní bráně k Mount Everestu, malé letadlo s 19 osobami na palubě; většinou německými turisty. Neštěstí nikdo nepřežil.