Na twitterovém účtu Jeffa Bezose se ve středu objevilo společné prohlášení manželů. „Rozhodli jsme se rozvést a pokračovat dál v našich životech jako přátelé,“ stojí mimo jiné ve zprávě. V ní manželé rovněž konstatovali, že jsou nesmírně vděční za to, že potkali jeden druhého a do manželství by šli, i kdyby předem věděli, že po 25 letech skončí.

Bezos si o šest let mladší spisovatelku vzal v roce 1993. Tedy ve stejný rok, kdy se rozhodl založit internetové knihkupectví, které se později stalo jedním z největších celosvětových internetových obchodů. Manželé spolu mají celkem čtyři děti.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos
Letos nejvíce zbohatl Bezos. Kellner atakuje v žebříčku stovku, Babiš vypadl

Pokud by Bezosová skutečně dostala polovinu manželova jmění, zařadila by se mezi deset nejbohatších lidí planety. Jak ale upozornila CNBC, zakladatel Amazonu by v tomto případě pravděpodobně musel prodat část akcií své firmy. Těch drží relativně málo, totiž „pouze“ šestnáct procent z celkového počtu.

Nejdražší rozvody

Až dosud byl podle CNBC nejdražším americkým rozvodem ten, ke kterému došlo v roce 2010 mezi Stevem a Elaine Wynnovými. Kasinový magnát své manželce, se kterou byl od roku 1991, převedl na účty přesně jednu miliardu dolarů.

Podle serveru Business Insider byl však vůbec nejnákladnější rozvod francouzsko-amerického podnikatele a obchodníka s uměním Aleca Wildensteina. Ten se své ženě Jocelyn v rámci rozvodového řízení, které proběhlo v roce 1999, zavázal věnovat sumu přesahující 3,5 miliardy dolarů.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos
Propad trhů provětral majetky nejbohatších. Bezos přišel o 203 miliard