Příznivě se na Bushe, jehož osmiletý pobyt v Bílém domě de facto ohraničují teroristické útoky z 11. září 2001 a hluboká finanční krize z roku 2008, nyní dívalo 43 procent respondentů. Když v lednu 2009 předal vládu nad zemí demokratovi Baracku Obamovi, pohyboval se v popularitě kolem 35 procent.

Jeho otec George Bush starší si stojí výrazně lépe. Oblíbený je mezi 59 procenty respondentů. Oběma ale v průzkumu ukázal záda demokrat Bill Clinton, jenž staršího Bushe v roce 1992 připravil o druhé funkční období v Bílém domě. Oblíbený je mezi 66 procenty. Naopak jiný demokrat James Carter, který byl prvním mužem Spojených států na konci 70. let minulého století, za Clintonovým předchůdcem zaostal. Jeho popularita činí 54 procent.

Nízká popularita Bushe mladšího nahrává v nynější americké předvolební kampani Obamovi. Současný prezident svou předchozí volební kampaň postavil na tom, že po Bushových letech přináší změnu. Od nástupu do úřadu pak dává najevo, že zemi zdědil ve špatném stavu.

„Nemělo by být překvapením, že Obama zmiňuje jméno George Bushe při každé příležitosti. A nemělo by ani být překvapením, že tato strategie funguje," uvedl Keating Holland, který má na televizní stanici CNN na starost průzkumy veřejného mínění. Zmínky o Bushovi podle něj přinejmenším několik lidí přiměje k pozitivnějšímu pohledu na jejich nynější finanční situaci.

Internetový deník Politico podotýká, že Bushova nízká obliba poznamená dobu před volbami i jinak. Ovlivní prý výběr člověka, kterého si republikánský prezidentský kandidát Mitt Romney zvolí jako kandidáta na viceprezidenta.

Ze jmen, která se v této souvislosti zmiňují, by kvůli tomu mohl mít problém senátor Rob Portman, který byl členem Bushovy administrativy. Dalším, o kom se hovoří, je rovnou bratr někdejšího prezidenta Bushe juniora – bývalý floridský guvernér Jeb Bush.