Castrův syn, přezdívaný kvůli své podobě s otcem Fidelito, se kvůli depresím několik posledních měsíců léčil, zpočátku v nemocnici a později mimo ni. Informuje o tom agentura DPA.

V minulosti studoval jadernou fyziku v bývalém Sovětském svazu a v letech 1980 až 1992 stál v čele kubánského jaderného programu. Před svou smrtí působil jako vědecký poradce vlády a viceprezident kubánské akademie věd.

Jeho otec Fidel Castro zemřel v listopadu 2016 ve věku 90 let. Coby vůdce kubánské revoluce a dlouholetý prezident rozhodoval bezmála půlstoletí o všech aspektech života na Kubě. Po celý život byl rozporuplně přijímán - pro jedny byl totalitní vládce, pro druhé "garant důstojnosti a nezávislosti Kuby".

Jeho příznivci na něm oceňovali nejdřív boj proti imperialismu pod hesly "Vlast nebo smrt!", později pak i bezplatné zdravotnictví a odstranění zhruba pětadvacetiprocentní negramotnosti. Jeho budování socialismu však nakonec přivedlo kubánské hospodářství ke kolapsu.

V červenci 2006 předal Fidel Castro klíčové vládní pravomoci svému mladšímu bratrovi Raúlovi. Původně mělo jít jen o dočasné řešení, než se dlouholetý vládce Kuby dostane ze zdravotních problémů. V únoru 2008 ale Raúl získal vedoucí funkce natrvalo. Po předání pravomocí Raúlovi se Fidel Castro už objevoval na veřejnosti jen vzácně.