„Zákrok byl vcelku úspěšný. Nyní musíme čekat, jak se pacient vyrovná se změnou. Doufejme, že vše půjde dobře," řekl Castaneda. Ještě před operací musel 33letý Franco shodit 175 kilogramů a lékaři museli dostat pod kontrolu také jeho cukrovku a krevní tlak. Lékaři konstatovali, že nejdůležitější je ve Frankově případě jeho osobní motivace a odhodlání zhubnout.

Pepsi
PepsiCo sníží množství cukru v nápojích, důvodem je obezita

Včerejší operace byla první, na podzim, nejspíš v listopadu ho čeká další „redukce" žaludku a také úprava střev. V této první fázi by mohl Franco ubrat první desítky kilo živé váhy. Do druhé operace by už mohl dosáhnout plůánovaných padesáti procent úbytku hmotnosti. Posledních sedm let života strávil Franco jen ve své posteli.

Mexiko je zemí, jejíž obyvatelé patří mezi nejvíce postižené nadváhou nebo obezitou. Kilogramy navíc má 72 procent obyvatel Mexika. Je to i proto, že se v Mexiku rekordně konzumují slazené nápoje. V roce 2014 zavedla vláda speciální daň na tyto nápoje, což vedlo ke snížení jejich spotřeby o 5,5 procenta v roce 2015 a dalších 9,7 procenta v roce 2016.

Ilustrační foto
Nedostatek pohybu zabíjí více lidí než obezita, zjistili vědci

Juan Pedro Franco je jedním ze tří nejtěžších lidí planety, kteří v posledních letech žili. Loni zemřel Mexičan Manuel Uribe, ten byl historicky nejtěžším člověkem na světě a jeho rekord představoval 597 kilogramů osobní váhy.

Nejtěžší ženou světa je stále žijící Eman Ahmed Abd El Aty. Ta nedávno absolvoval bypass žaludku v Indii a ve spojení s přísně kontrolovanou výživou zhubla za tři měsíce o 323 kilogramů na současných 177 kilo.

Zdroj: Youtube