Policisté na udání obyvatel, kteří upozornili úřady na podivné a špinavé děti, objevili dva karavany, dvě kůlny a stany, v nichž žilo na 40 dětí a dospělých. Neměli vodu, záchody, elektřinu pouze načerno. Aby se na ně nepřišlo, kočovali po celé zemi. Média dokonce popsala i špínu, která se v rodinném táboře nacházela, v posteli prý byl nalezen dokonce i klokan. „Nikdy jsem nic takového neviděl," řekla zasahující policistka.

Sex podle následujících rozhovorů spolu měli nejen bratři a sestry, ale i strýcové, tety, neteře, dcery i otcové, dokonce i děti mezi sebou.

Ve zbídačeném stavu a nemocní

Například sedmačtyřicetiletá Rhonda, třiatřicetiletá Martha a šestačtyřicetiletá Betty spaly se svými bratry, jejich děti jsou mentálně postižené. Rodiče těchto tří byli bratr a sestra. A například Betty měla 13 dětí, některé se svým otcem, jiné se svým bratrem.

Děti byly ve zbídačeném stavu, nemocné, některé neuměly mluvit, spaly ve znečištěných postelích, toaletní papír jim byl cizí. Některé měly i zrakové i sluchové problémy.

Šokující objev této rodiny učinili policisté již vloni v údolí ležícím jihozápadně od Sydney, postupně byly děti dány do pěstounských rodin či do léčebných programů. Na veřejnost a do médií se případ dostal až nyní, po konečných výsleších všech členů rodiny.