Coloradský pekař Jack Phillips odmítl upéct dort pro Charlieho Craiga a Davida Mullinse už v roce 2012. Pár byl oddán v liberálním státě Massachusetts na severovýchodě země, ale slavit chtěli v rodném Coloradu. Vzpurného pekaře poté novomanželé zažalovali.

Podle rozsudku odvolacího soudu z roku 2015 se měl Phillips napříště podobného jednání vyvarovat a nesměl žádnou podobnou žádost v budoucnu odmítnout. Ten přitom odmítl, že by měl s homosexuály ve svém obchodě nějaký problém. Pouze upéct svatební dort pro pár stejného pohlaví se údajně neslučuje s jeho křesťanským cítěním.

Jeho právníci se odvolali k Nejvyššímu soudu a ten mu nyní dal poměrem hlasů 7:2 za pravdu. Odmítl to, co označil jako „anti-náboženskou zaujatost“ coloradské Komise pro občanská práv. Ta tvrdila, že Phillips porušil antidiskriminační zákon, který podniků zakazuje odmítnout poskytnout své služby z důvodů rasy, pohlaví, manželského stavu nebo sexuální orientace. Podle Nejvyššího soudu naopak komise porušila Phillipsova práva podle prvního dodatku.

Soudce Anthony Kennedy ve svém většinovém stanovisku uvedl, že otázka „musí počkat na další zpracování“. V současnosti probíhá v několika dalších podobných případech odvolání, včetně jednoho u Nejvyššího soudu od květináře, který nechtěl poskytnout květiny pro svatbu osob stejného pohlaví.