Zděšení zákazníci nejprve slyšeli výkřiky a poté vpadli do nákupního centra ozbrojení policisté. Ti okamžitě evakuovali centrum a celý prosto uzavřeli. Není zatím jasné, jestli mají oběti vážná zranění. Všichni skončili v nemocnici. Dvě ženy byly pořezané na rukou, další muž má bodná zranění na zádech a v oblasti břicha. 

Policisté útočníka zneškodnili a převezli do vazby. Muž vtrhnul do kavárny Starbucks, kde oběti pobodal náhodně. Podle svědků měl zatčený muž kolem čtyřiceti let. Celou akci začala vyšetřovat protiteroristická jednotka.

Svědci incidentu uvedli, že útočník běhal po nákupním centru s nožem a vrhal se po lidech. Na sociálních sítích se objevily záběry zadrženého, jak leží na zemi poté, co proti němu policisté použili patrně paralyzér.

Oběť tureckého útoku v Sýrii - Příbuzná oplakává ženu zabitou při tureckém útoku na syrské město Kámišlí (tělo obětí v popředí) na snímku z 10. října 2019.
Kurdové musí kvůli bojům evakuovat uprchlíky. Jsou mezi nimi i rodiny členů IS

"Původně byl zatčen za závažné napadení a vzat do policejní vazby… Nyní je zatčen pro podezření ze spáchání, přípravy a vyprovokování teroristického činu," citovala zpravodajská společnost BBC policejního velitele Russe Jacksona. "Muž útočil na lidi kolem sebe a podle našich informací zranil pět lidí," pokračoval. Potvrdil tak původní bilanci útoku, kterou předtím úřady o jednu oběť snížily. Podle BBC utrpěli tři lidé bodné rány a hospitalizovány byly ještě další dvě osoby. "Ačkoli jsou to nepěkná zranění, žádná naštěstí nejsou životu nebezpečná," dodal Jackson.

Policie stále nezná motiv útoku, který začal okolo 11:15 místního času (12:15 SELČ). Terorismu prý nasvědčuje jeho povaha a zvolený cíl. Po zadržení údajného pachatele už vyšetřovatelé po nikom nepátrají.