Oficiální novozélandský imigrační server zaznamenal během 24 hodin 56.300 návštěv, což je téměř 2500procentní nárůst, tvrdí novozélandský imigrační úřad. Imigrační stránky za normálních podmínek navštíví denně v průměru asi 2300 lidí.

Informační server s názvem "Nový Zéland nyní", na kterém návštěvníci mohou najít informace o studiu, zaměstnání, investovaní a životě na Novém Zélandu, zaznamenal podobný nárůst v návštěvnosti.

"Během 24 hodin, tedy do středečních 09:00 místního času, navštívilo informační server 70.500 osob ze Spojených států, přičemž jinak ho denně navštěvuje průměrně 1500 osob z USA," řekl marketingový manažer novozélandského imigračního úřadu Greg Forsythe.

Někteří Američané na twitteru napsali, že se chtějí přestěhovat na Nový Zéland, protože Trump vyhrál volby.

"Tak to vypadá, že Donald Trump vyhrál. Nový Zélande, už jedu," napsal uživatel s přezdívkou Seulbear808RV.

"Mnoho Američanů říká, že se odstěhují do Kanady. Myslím si, že to není dostatečně daleko. Pojedu na Zéland, abych se vyhnul důsledkům," napsal uživatel s přezdívkou absolutepaul.

Ne všichni Novozélanďané by však Američany uvítali s otevřenou náručí. "Ať vás ani nenapadne stěhovat se na Nový Zéland. Snězte si, co jste si nadrobili," napsal uživatel Taika Waititi.

Na novozélandských vládních imigračních stránkách se v posledních 24 hodinách zaregistrovalo 7287 Američanů, obyčejně jich bývá 3000, řekl Forsythe. Dodal však, že nejde o žadatele o vízum, ale o registrace zájemců.