V autě českého řidiče, které v sobotu v noci policisté kontrolovali, našla hlídka zásilku sedmi kilogramů kokainu. Podle agentury DPA by si dealeři přišli při pouličním prodeji tohoto množství na přibližně milion eur (kolem 26 milionů korun).

Policisté kontrolovali automobil českého řidiče na dálnici A 30 a kokain nalezli v profesionálně vytvořených úkrytech. Kromě drogy zajistili také několik tisíc eur. Muže vzal ještě v noci soudce do vazby.

Za poslední dva roky je to již několikátý úlovek v okolí Osnabrücku na dálnici A 30. Loni 2. července kontrolovali u výjezdu z dálnice auto značky Citroën s nizozemskou registrační značkou. V něm našli ve speciálních úkrytech sedm kilo kokainu a pět tisíc dolarů. 36letý řidič byl zatčen a vzat do vazby.

Na začátku listopadu 2016 objevili celníci na jednom z odpočívadel v autě 54letého muže pět kilogramů marihuany a více než dva kilogramy kokainu.

Letos v lednu, také na dálnici A 30, stavěla policejní hlídka vůz značky Peugeot, který řídil 37letý Ital. Výsledek? Pět kilogramů kokainu. Kontraband a vůz policisté zabavili, Ital putoval do vazby.