„Ta žena by mohla být opět těhotná, nebo už je a mohla by své dítě znovu zabít," uvedl šéf vyšetřovatelů Michael Mundt. Kriminalisté podle něj odebrali přes 2200 vzorků DNA žen z okolí saského Schwarzenbergu, kde bylo v lednu 2011 nalezeno tělo prvního novorozence v kontejneru s obnošeným oblečením.

Druhé mrtvé dítě bylo objeveno ve 30 kilometrů vzdálené Rotavě loni v červnu. Následné testy ukázaly, že se jednalo o bratry. Německá policie předpokládá, že v obou případech šlo o nechtěná těhotenství a jejich matka má zjevně problémy s tím, jak zabránit otěhotnění. Už dříve vypsala za informace, které povedou k jejímu dopadení, odměnu 5000 eur (129.000 Kč).

Kriminalisté se domnívají, že pachatelkou je nejspíš Němka. „Odložení jednoho z dětí v Česku byl jistě zastírací manévr," uvedl Mundt, podle něhož na německý původ ženy ukazuje i ručník ještě z dob Německé demokratické republiky, ve kterém byl zabalen první kojenec.

Podle Mundta se prověřuje i možná spojitost tohoto případu s nálezem mrtvého dítě minulý pátek u Prahy. „DNA ale zatím nebylo porovnáno," poznamenal.