Mladík zadržený v Offenburgu prý útok na noční klub oznámil na internetu. Policie nicméně během operace nenašla žádné zbraně. Offenburg leží ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, asi 50 kilometrů od hranic s Francií.

Čtěte také: Policie uzavřela obchodní centrum v Essenu. Kvůli hrozbě útoku

V Essenu v Severním Porýní-Vestfálsku policie předpokládá, že její sobotní zásah zabránil teroristickému útoku v jednom z největších obchodních center v Německu. Podle informací agentury DPA, která se odvolává na bezpečnostní zdroje, má případ islamistické pozadí. Policisté v souvislosti s essenskou výstrahou zadrželi a vyslýchali dva muže a prohledali jejich byty.

Policejní mluvčí dnes uvedl, že jeden ze zadržených byl již v sobotu večer propuštěn, zatímco druhý má být ještě vyslýchán. Essenské obchodní centrum se v pondělí bude moci normálně otevřít, protože nic nenaznačuje, že by stále hrozilo nějaké nebezpečí, uvedl policejní mluvčí. Podle agentury DPA stál za plány útoku v Essenu německý bojovník Islámského státu, který ze Sýrie prostřednictvím internetu kontaktoval několik osob v Německu.

Německo je v pohotovosti od předloňských a loňských krvavých atentátů, spáchaných islamisty ve Francii a v Belgii, a především od útoku zamítnutého tuniského žadatele o azyl, který loni v prosinci kamionem najel do lidí na vánočním trhu v Berlíně a 12 jich zabil.

Nepřehlédněte: Na Haiti najel řidič autobusu do skupin lidí, 34 osob zabil