Rozsáhlý zátah, kterého se zúčastnilo na 400 policistů, se dotkl Durynska, Hamburku, Severního Porýní-Vestfálska, Saska a Bavorska. Důvodem bylo podezření z financování islamistického terorismu, konkrétní útok podle vyšetřovatelů nehrozil.

Zásah podle Poppenhägera směřoval proti 14 Čečencům, kteří mají ruské občanství. Jedenáct mužů a tři ženy ve věku 21 až 31 let se v Německu ucházejí o azyl, rozhodnuto o něm ještě nebylo. Několik jich dnes policie vyslechla, žádný z podezřelých nebyl zatčen. Vyšetřovatelé při prohlídkách bytů zabavili počítače, datové nosiče nebo bankovní podklady.

Durynská policie na podezřelé přišla při vyšetřování osmadvacetiletého Čečence s ruským pasem, který se podle ní chtěl v Sýrii připojit k takzvanému Islámskému státu (IS). Muže, který je jedním ze 14 podezřelých, dnes policie ve městě Suhl na jihu Durynska zadržela a po výslechu zase propustila.

Jen v Durynsku byli podle rozhlasové a televizní stanice MDR policisté nasazeni od ranních hodin v šesti městech. Všech zásahů se účastnily také speciální jednotky. Z jedné budovy v Suhlu během zákroku policisté vynesli bílý prášek. Později se ukázalo, že nebyl nebezpečný. Žádnou látku používanou k výrobě výbušnin policisté nenašli.