Policejní akce začala kolem 03:00 SEČ s nasazením přibližně 250 příslušníků speciální jednotky. Vše proběhlo v klidu a přibližně v 08:00 SEČ byl zásah ukončen. Kde se nyní nacházejí čtyři osoby, které policie vyslýchala, Langenbach nevěděl.

Čtěte také: Útok na trh v Berlíně byl úmyslný, předpokládá německá policie

V hangárech Tempelhofu jižně od centra německé metropole bylo na vrcholu uprchlické krize provizorně ubytováno několik tisíc běženců. Jejich počet od té doby výrazně klesl a Tempelhof měl být pro uprchlíky do konce letošního roku uzavřen. Zdejší ubytovna je ale ještě stále potřeba.

DPA s odvoláním na informace z bezpečnostních kruhů napsala, že podezřelý z útoku přišel do Německa nejspíš v únoru jako uprchlík takzvanou balkánskou cestou. Další německá média tvrdí, že bezpečnostní zdroje muže identifikovaly jako Pákistánce Naveda B.

Expert na terorismus veřejnoprávní televize ARD Michael Götschenberg předtím uvedl, že muž se narodil v roce 1993 a do spolkové republiky přišel na konci loňského roku. Podle rozhlasové a televizní stanice RBB byl podezřelý policii znám, ale jen kvůli menším deliktům.

Čtěte také: Jako kdyby vjel kamion do davu na olomouckých trzích, popisuje svědek útoku

Policisté zřejmého pachatele pondělního útoku zadržela díky odvážnému svědkovi, sdělil zpravodajskému serveru Welt/N24 policejní mluvčí Winfrid Wenzel. Svědek viděl muže vyskočit z kamionu a sledoval ho. Přitom mobilem přes nouzovou linku informoval o jeho pohybu.