Podle německého deníku Bild došlo ke znásilnění na toaletě zvláštního vlaku, který v sobotu večer odvážel fanoušky Mönchengladbachu z Mnichova. Znásilněná devatenáctiletá dívka skončila v nemocnici.

Podle informací Rheinische Post však ještě žena z vlaku zavolala mobilem policii, která pak zastavila vlak ve městě Flörsheim asi 300 kilometrů od Mnichova. Tady záchranná služba dívku vyzvedla a převezla na kliniku ve Wiesbadenu.

Policie poté provedla ve vlaku několik hromadných kontrol během jeho pravidelných zastávek v Porýní-Falcku a Severním Porýní-Vestfálsku i v cílové stanici v Mönchengladbachu a zaznamenala osobní údaje všech cestujících. Ve vlaku podle ní jelo kolem 750 fanoušků, z nichž už vyslechla v souvislosti s touto událostí asi 560 lidí.

Na základě svědectví a pořízených fotografií pak identifikovali asi třicetiletého podezřelého, ale zatím ho nezatkli, uvedla agentura DPA s odkazem na informace policie i státního zastupitelství.

"Jde o otřesný incident a samozřejmě to odsuzujeme," uvedl ve svém prohlášení fotbalový klub Borussia Münchengladbach, který je jedním z týmů německé Bundesligy. Dodal, že je při vyšetřování plně nápomocný policii.

"Je ostudné, že je Borussia spojována s takovou událostí," uvedla asociace německých fotbalových klubů.