Dvoupatrový autobus společnosti FlixBus havaroval v sobotu v 5:45 ráno na dálnici A24 poblíž Wöbbelinu v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Vozidlo sjelo ze silnice a převrátilo se na bok. 

Třicítka lidí byla převezena do nemocnic, všichni až na jednoho ale byli ještě v sobotu propuštěni, napsala dnes agentura DPA s odvoláním na mluvčího německé policie.

Německá policie i společnost FlixBus původně informovaly, že tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Policie později tento údaj upravila a oznámila, že vážněji zraněn byl jen jeden člověk. Někteří z těch, kteří byli klasifikováni jako lehce zranění, měli pouze oděrky, uvedla dnes agentura DPA.

Šlo o mikrospánek? 

Společnost FlixBus informovala, že v autobusu bylo 30 pasažérů a dva řidiči. Podle německé policie se jednalo o lidi z Česka, Německa, Británie, Turecka, Rumunska, Albánie, Číny, Indie a Egypta.

Příčina neštěstí se vyšetřuje, podle sobotního vyjádření policejního mluvčího v Rostocku se mohlo jednat o mikrospánek 47letého českého řidiče. Mluvčí FlixBusu Sebastian Meyer již v sobotu DPA řekl, že doby řízení a odpočinku byly při cestě dodrženy.