Úřady vyzvaly obyvatele města Oppenau na jihozápadě země, aby nevycházeli z domů. Po ozbrojeném muži pátrají policisté i speciální jednotky doplněné psovody a vrtulníky. Hledání však komplikuje složitý terén. V okruhu zhruba 5,5 kilometru v okolí Oppenau byla vyhlášena bezletová zóna.

Hotel Vilina Vlas smutně "proslul" během srbsko-bosenské občanské války jako zadržovací tábor, v němž srbští vojáci denně znásilňovaly stovky zajatých bosenských žen. Na internetu běží petice, která žádá o vyřazení tohoto hotelu z turistických nabídek
Srbské úřady lákají do hotelu, kde se vraždilo a znásilňovalo. Lidé jsou v šoku

Vyšetřovatelé podle deníku ABC News zveřejnili jméno podezřelého, kterým má být 31letý Yves Erienne Rausch. Toho v minulosti policisté prověřovali kvůli prohřeškům spojeným se střelnými zbraněmi. Úřady varují, že u sebe může mít větší množství zbraní a může být nebezpečný.

„Je to nebezpečná situace, kterou musíme brát zcela vážně. Ozbrojený muž měl dostatek času, aby si v okolních lesích vytvořil úkryt,“ řekl německému deníku Merkur starosta města Oppenau Uwe Gaiser. 

Hlídku připravil o zbraně

Policisté byli na podezřelého muže vyzbrojeného lukem a šípy upozorněni již v neděli ráno. Hlídka se ho následně pokusila legitimovat. Rausch zpočátku spolupracoval, následně však na muže zákona vytáhl poistoli a donutil je odevzdat služební zbraně. „Strážníci čelí internímu vyšetřování, celou situaci se snažíme přesně zrekonstruovat,“ uvedl policejní mluvčí Yannik Hilger.

Muž je podle policie 170 centimetrů vysoký, bez vlasů, má bradku a nosí brýle. Podle policie v Offenburgu může v lesích žít již déle než týden.

Ilustrační foto.
Do bytu v Brně se dostal oknem na ventilaci. Před policií se schoval pod stůl