Čtrnáctiletá Susanna F. se 22. května nevrátila domů z návštěvy přátel ve městě Wiesbadenu vzdáleného asi 17 kilometrů od Míšně. Ve středu policie objevila její tělo pohřbené v nepřístupném terénu poblíž železniční tratě. Podle zveřejněných informací byla dívka znásilněna a poté uškrcena.

Ústřední židovská rada v Německu podle agentury Reuters uvedla, že dívka i její matka byly členkami židovské obce v Míšni. Současně ale varovala před jakýmikoli předčasnými závěry o motivu spáchání trestného činu.

„Mnoho detailů případu je stále nejasných. Očekáváme rychlé a komplexní šetření ze strany státních úřadů a těžké tresty pro pachatele, "uvedla organizace ve svém prohlášení.

Policie z činu podezřívá dvacetiletého iráckého uprchlíka Ali Bašara, který měl být podle Wiesbadener Tagblatt dívčiným přítelem, a pětatřicetiletého tureckého Kurda. Tip na místo pohřbení těla a jednoho z podezřelých policie údajně získala od třináctiletého chlapce, který s oběma možnými pachateli bydlel ve stejné ubytovně pro migranty ve Wiesbadenu.

Zatímco staršího z mužů se podařilo zadržet, irácký mladík, který přišel do Německa v roce 2015 v době největší uprchlické vlny, policie úspěšná nebyla. Podle dosavadních zjištění zřejmě již před několika dny spolu s rodiči a pěti sourozenci uprchl zpět do iráckého Irbílu.