Nedošlo sice na facky nebo pěsti, jak se to občas stává v některých zákonodárných sborech na jihu či východě Evropy, ale dva protestující z diváckých tribun seskočili mezi poslance a dva historickou budovu Říšského sněmu slaňovali.

Extempore začalo v momentě, kdy poslanci chtěli hlasovat o předškolních zařízeních. Schůze byla v té době přerušená, protože se na hlasování sešlo málo poslanců. Skupinka demonstrantů začala z divácké tribuny házet dolů papírové peníze; dva přelezli zábradlí a seskočili pak mezi poslance téměř tři metry hluboko. Bez odporu je pak vyvedla pořádková služba.

Další skupina "operovala" na západním průčelí monumentální budovy, kde se dva účastníci akce začali po laně spouštět z horní terasy a podařilo se jim rozvinout plakát s nápisem Německému hospodářství. Korespondoval s nápisem Německému národu, který parlamentnímu portálu vévodí. Hasiči pak demonstranty snesli a předali policii.

Demonstranti zřejmě protestovali proti kapitalismu. Uvnitř rozvinuli plakát s nápisem Přání německého hospodářství jsou nedotknutelná, což zase bylo ve spojitosti s ustanovení ústavy, že "důstojnost člověka je nedotknutelná".

Německý parlament je veřejnosti široce přístupný, i když zasedací sál a přístupové chodby k němu nikoli. Každým rokem budovu navštíví statisíce lidí; kopule nad zasedacím sálem skýtá bezvadný výhled na střed metropole.

Předseda Spolkového sněmu Norbert Lammert uvedl, že incident ukazuje na rozpor mezi snahou maximálně parlament zpřístupnit a na druhé straně problémy, které z toho mohou vyvstat.