Ty včera po šesti měsících sledování zmařily německé bezpečnostní složky. Dva německé muslimy a Turka, kteří vyráběli nálož, zatklo elitní policejní komando už úterý na chatě v Oberschledornu.

Policie uvedla, že zatčeni byli osmadvacetiletý Fritz Martin G., stejně starý Adem Y. a jednadvacetiletý Daniel Martin S. Do hledáčku policistů se dostali vloni, když sledovali americkou základnu vHanau.

Cvičili se vtáborech teroristů vPákistánu a na výrobu ničivé bomby nashromáždili 700 kilogramů chemikálií. Tak velké množství by jim stačilo na výrobu bomby o mnoho silnější než náloží, které před třemi lety zmasakrovaly ve vlacích u Madridu 191 cestujících.

Policisté teď hledají dalších 10 členů islámské teroristické buňky. „Němce, Turky a další státní příslušníky,“ uvedl pro televizi ARD státní tajemník spolkového ministerstva vnitra August Hannig.

Spolková žalobkyně včera Monika Harmsová vypověděla, že muži plánovali také útoky na další místa navštěvovaná Američany. Noční kluby a restaurace.
Vyhodit do vzduchu je chtěli auty naloženými výbušninami. „Zabránili jsme nejvážnějším a největším bombovým útokům,“ dodala Harmsová.