Náladu německých poválečných vysídlenců pokazil před jejich dnešním srazem v Berlíně polský plakát. Zobrazuje šéfku Svazu vyhnanců Eriku Steinbachovou v jedné řadě s esesákem a křižákem. Poštou došel významným německým osobnostem a je k vidění také na internetové stránce Společnosti polských nároků, kterou vede senátorka Dorota Arciszewská - Mielewczyková za vládní stranu Právo a spravedlnost.

„Je to naše informační protiofenziva vůči německým vyhnancům,“ řekla senátorka. Její společnost sdružuje polské obyvatele přístavu Gdyně, které Němci za druhé světové války vysídlili z města. Steinbachovou společnost, v níž ji Poláci vyobrazili, rozčílila, stejně jako Hitlerův citát o majetkových nárocích, umístěný pod obrazem.

U soudu v Kolíně nad Rýnem se v minulých dnech domohla zákazu dalšího šíření polské internetové stránky. Polská senátorka se ale ohradila, že neporušila žádné právo, ale jen využila práva na svobodu vyjadřování. „Chceme občany Německa upozornit, že u nich jsou organizace, které zhoršují polsko-německé
vztahy,“ stojí si za svým senátorka Arciszewská - Mielewczyková.