„Kdo zraňuje duši věřících posměchem, musí být usměrněn a v určitých případech i potrestán," nechal se ve středu slyšet dvaašedesátiletý německý arcibiskup. Satira vztahující se k náboženskému přesvědčení podle něj představuje pošlapání lidské důstojnosti garantované ústavou.

Schick proto požaduje, aby německý stát chránil to, co je věřícím svaté; v případě křesťanů například osobu Ježíše, Marie, svatých nebo církevní nástroje jako kalich nebo monstrance.

O tom, jaké má bamberský arcibiskup šance na prosazení svých návrhů v sekulárním Německu se APA nezmiňuje, ale připomíná červencovou aféru spojenou se satirickým magazínem Titanic. Ten na obálce zobrazil papeže Benedikta XVI. se žlutě poskvrněnou sutanou a titulkem „Aleluja ve Vatikánu. Konečně se zjistilo, kudy to uniká!". Časopis tak narážel na na nedávný skandál s únikem soukromé korespondence papeže do italských médií.

Dva týdny poté, co na zásah hamburského soudu musel magazín obrázek z obálek odstranit, zpodobnil papeže posetého otisky rtěnky a dětských rukou. Tím naráží na skandál se zneužíváním dětí v zařízeních katolické církve.