"Náš kompromis znamená humanitu a odpovědnost, realismus, integraci a omezení, ale velkorysost," uvedl de Maiziere v projevu k německým poslancům ve Spolkovém sněmu. Informuje o tom agentura DPA.

Ilustrační foto
Příliv migrantů do Německa slábne, vloni jich přišlo jen 186 tisíc

Bundestag v současnosti posuzuje vládní návrh na to, prodloužit pozastavení slučování rodin u velkých imigrantských skupin. Platnost současného omezení vyprší příští měsíc.

Podle plánu, na němž se doposud dokázali dohodnout středopravicoví sociální demokraté (SPD), Křesťanskodemokratická unie (CDU) německé kancléřky Angela Merkelové a její koaliční spojenec Křesťansko- sociální unie Bavorska (CSU, by měl být počet přistěhovalců, kteří vstoupili do země, omezen od 1. srpna na tisíc osob měsíčně.

Uprchlíci v Makedonii. Ilustrační foto.
Skutečný věk uprchlíků? Evropa začíná uvažovat o povinných testech

"Někteří idealisté si myslí, že tato regulace je příliš přísná. Je to kompromis, ano," prohlásil ve Spolkovém sněmu de Maiziere, který je členem CD. Připustil také, že CDU-CSU a SPD si při řešení otázky slučování rodin stanovily různé priority. "Musíme být připraveni přijmout kompromis," dodal nicméně de Maiziere.