Značku Opel vlastnil od roku 1929 automobilový výrobce General Motors. Automobilka se sídlem v hessenském městě Rüsselsheim byla v minulosti  největším výrobcem automobilů v Německu a od roku 1999 měla i britskou sesterskou značku Vauxhall.

Opel Crossland X.
Skupina PSA chce dobýt svět. Díky akvizici Opelu

Nyní by měl během sta dnů vzniknout plán na restrukturalizaci a začlenění Opelu do portfolia PSA, na nějž dohlíží manažer Michael Lohscheller, v červnu jmenovaný coby nový šéf Opelu. Cílem plánu je dosáhnout do roku 2020 dvouprocentního zisku a do roku 2026 je zvýšit na šestiprocentní. 

"Opel je německý a Vauxhall zůstane britský. Oba skvěle doplní stávající nabídku francouzských značek Peugeot, Citroën a D5. Ať je tu nový mist Evropy," uvedl podle německého deníku Der Spiegel Carlos Tavares. 

Opel Insignia Grand Sport.
Automobilka Opel v nových rukách. Bude se propouštět?

PSA zaplatí za Opel včetně Vauxhallu firmě GM zhruba 2,2 miliardy eur (zhruba 57,2 miliardy korun). Opel spolu s Vauxhallem zaměstnává asi 38 tisíc lidí v sedmi evropských zemích, z toho polovinu v Německu. PSA je pro změnu činná i na českém trhu, kde provozuje společně s japonskou společností Toyota kolínskou automobilku TPCA. Tento podnik loni vyrobil přes 220 tisíc vozů.