Ve vlaku kandidáti diskutovali na téma podpory zaměstnanosti na Slovensku, zamýšleli se nad tím, kde vidí svou zemi v budoucnu a probírali rovněž některé regionální problémy. Vzpomněli také události, které před rokem otřásly Slovenskem, zejména tedy vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnýrové, informoval slovenský deník Sme.

Mimořádný vlak cestou zastavil i ve stanicích Trnava a Trenčín, kde na jeho palubu přistoupili další novináři sledující debatu prezidentských kandidátů. Jízdu zakončili prezidentští kandidáti po poledni ve stanici Žilina.

Dnes navíc odstoupil z březnových přímých voleb první kandidát. Prezidentem se nestane šéf Strany maďarské komunity József Menyhárt. Podle průzkumu měl jen nízkou podporu voličů. Zároveň uvedl, že svým hlasem podpoří jednoho z favoritů - Roberta Mistríka.

Téměř totožný koncept netradiční diskuze ve vlaku zvolil už předloni na podzim rovněž český Deník. Podzimní prezidentské debaty se tehdy účastnili Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Pozván byl i prezident Miloš Zeman, který pozvání nepřijal, ale na některé otázky odpověděl e-mailem. 

Připomeňte si: