„Cirrus SR-22 a Swearingen Metroliner SA226TC se srazily ve vzduchu přibližně čtyři míle severně od letiště Centennial v Denveru v Coloradu kolem 10:25 místního času," píše americká vládní agentura pro letectví ve své zprávě. Co přesně se stalo, však zatím není jasné a je předmětem vyšetřování.

„Byla jsem zrovna v kuchyni a slyšela hlasitou ránu. Vyběhla jsem ven a přišla další rána. Poté už jsem jen viděla jedno letadlo klesat,“ řekla serveru CBS News Shelly Whiteheadová, svědkyně nehody. Podle ní je doslova zázrak, že letadlo či padající trosky nespadly na přilehlé domy.

Vyšetřovatelé nyní zkoumají, co se přesně stalo. Mají i nahrávku z řízení letového provozu. Chvíli před incidentem se dispečer ptal jednoho z letadel, jestli nepotřebuje pomoci: „Cirrus 6 Delta Juliet, přeletěl jsi cíl?“ a poté: „Cirrus 6 Delta Juliet, potřebujete pomoci?“

O sedm sekund později řídicí jednotka ptala: „Cirrus 6 Delta Juliet, pokud nás slyšíte, máme ve vašem směru pohotovostní vozidla.“ Jedno z letadel při pádu zapnulo pohotovostní padák a přistálo v nedalekém sousedství. Na palubě byli dva lidé, kteří na místě nehody spolupracovali s hasiči a záchranáři, nebyli zraněni.

Pilot druhého letounu Swearingen přistál na letišti Centennial. Na palubě byl sám. Letecká společnost Key Lime Air, která tento letoun provozuje, ve svém prohlášení následně uvedla, že její stroj se připravoval na přistání, když do něj narazilo jiné letadlo.

„Stroj utrpěl značné poškození u ocasu a jeho části, ale byl schopen pokračovat v letu a pilot bezpečně přistál," uvedla firma s tím, že se aktivně účastní vyšetřování a až úřady uznají za vhodné informace zveřejnit, zveřejní je také.