„Spojeným státům trvalo 13 let, než přišly k rozumu a zrušily prohibici, 13 let, ve kterých lidé pokračovali v pití alkoholu, občané jinak dbající zákonů se stali kriminálníky a zločinecké organizace vzkvétaly," uvedl New York Times. „Je to už více než 40 let, kdy Kongres schválil současný zákaz marihuany, a způsobil tak velkou újmu společnosti jen proto, aby zakázal látku, která je mnohem méně nebezpečná než alkohol," dodal. Vyjádřil rovněž přesvědčení, že problémy se závislostí na marihuaně jsou relativně malé, zejména ve srovnání s alkoholem a tabákem.

Státy Colorado a Washington již zlegalizovaly užívání marihuany pro rekreační účely. Kabinet prezidenta Baracka Obamy následně rozhodl o tom, že uživatele ve státech Colorado a Washington stíhat nebude, ačkoli na federální úrovni je marihuana nelegální.

New York Times je podle agentury Reuters zatím největším listem v USA, který vyzval ke zrušení federálního zákazu marihuany. Pro určitou formu legalizace marihuany se již vyslovila řada menších novin, například Star-Ledger.