Sobotního rituálu, který se uskutečnil v knihkupectví Catland v newyorském Brooklynu, se přímo na místě zúčastnily desítky lidí. Další pak mohli přihlížet přímému přenosu na Facebooku.

Organizátoři sdělili, že událost byla „činem odporu a nezdolnosti“. Odmítli přitom prozradit podrobnosti o seslaném kouzle. Spolumajitelka knihkupectví a jedna z organizátorek čarodějnického sabatu Dakota Braccialeová však BBC řekla, že je „zaměřeno na odhalení Bretta Kavanaugha takového , jaký opravdu je. Má mu ublížit a zničit ho.“

Kavanaugh byl jmenován soudcem amerického nevyššího soudu, přestože byl konfrontován s obviněními ze sexuálních útoků, které popírá.

Na otázku, kdy má kouzlo začít fungovat nebo, kdy očekávají výsledky, organizátoři uvedli, „jak nejdříve to bude možné“ a dodali: „Tyto věci nemají pevnou časovou osu.“

Dále řekli, že částí jeho účelu bylo poskytnout „přátelství a podporu během těchto těžkých časů“. Ostatně polovina výtěžku má být podle facebookové stránky organizátorů věnována charitativním organizacím, mimo jiné skupině Planned Parenthood (Plánované rodičovství). 

Naopak kalifornský katolický kněz a exorcista otec Gary Thomas čin samozvaných čarodějnic ostře odmítl. „Toto je o vyvolávání zla – ne o svobodném projevu,“ řekl otec Thomas serveru National Catholic Register.

„Rozhodnutí učinit to proti soudci nejvyššího soudu je ohavný čin a hodně to vypovídá o charakteru těchto lidí, kteří by neměli být podceňováni nebo odmítání. Jsou to skutečně zlí lidé,“ dodal s tím, že hodlá prokletí zrušit a za soudce odslouží mši svatou.

Trump byl cílem proklínání hned třikrát

Není to poprvé, kdy byl v knihkupectví Catland očarován někdo z veřejně činných osobností.  Při třech akcích byl loni opakovaně proklet současný americký prezident Donald Trump a vstupenky byly pokaždé vyprodány.

Již tehdy se prý organizátoři setkali s velkou kritikou, ale to prý nebylo nic v porovnání s tím, co se dělo po oznámení, že se jejich další událost zaměří na Kavanaugha. „Zaznamenali jsme dost hrozné reakce v podobě nenávistných mailů a výhrůžek smrtí,“ řekla Braccialeová.

Podle organizátorů nicméně předchozí rituály zaměřené na Donalda Trumpa zaznamenaly úspěch. „Cítíme, že rituály byly úspěšné ve snaze ukázat, jaký Trump ve skutečnosti je a stalo se to na mnoha úrovních od vyšetřování ruského vměšování do amerických prezidentských voleb, přes vystavení jeho nakládání s financemi až po Stormy Danielsovu (bývalá pornoherečka, která tvrdí, že měla s Trumpem v roce 2006 poměr,“ uvedla Braccialeová.

„Čarodějnictví je praxe, nikoli náboženství. Je to to, co děláme, ne to, v co věříme,“ vysvětlila Braccialeová. Řekla, že následovníci čarodějnictví vidí motivaci v jeho historii. „Vždy bylo praktikováno nejvíce utiskovanými, vyloučenými a utlačovanými lidmi, kteří ho používali jako nástroj pro své přežití… být arbitrem své vlastní spravedlnosti, která mi byla odepřena mocí,“ dodala.

„Vidíme čarodějku jako politickou postavu, která hrozí a pracuje na svržení patriarchátu. Bylo to vidět v celé historii, ale v poslední době také v americké společnosti,“ uzavřela.