„První mrtvou byla dvanáctiletá dívka, kterou udeřily do hlavy dveře otevřené větrem,“ řekl kapitán Tarek al-Šanfari z oddělení pro styk s veřejností Ománské královské policie.

Dalšími oběťmi byli asijský dělník a ománský občan, kteří zemřeli v autě v zatopeném údolí. Další tři cestující z auta byli zachráněni.

Město postihly rozsáhlé výpadky elektřiny, ulice jsou zaplaveny a některá místa jsou neprůchodná. Ománské úřady před postupujícím cyklónem evakuovaly přibližně 10 tisíc lidí ze škol a vládních budov. Většina evakuovaných byla přitom přímo ze Salálu.

Už ve čtvrtek se cyklón přehnal přes Jemen, kde byl zasažen především ostrov Sokotra. Na Sokotře bylo podle aktuálních informací zabito minimálně sedm lidí, desítky dalších jsou pohřešovány. Kromě Jemenců jsou mezi nimi také Indové a Súdánci.

Živly na ostrově přerušily elektrické vedení a způsobily rozsáhlé záplavy, které zabily několik tisíc zvířat.

Podle Indického meteorologického úřadu provází střed bouře vítr o rychlosti 170–180 kilometrů za hodinu, který dosahuje v nárazech rychlosti až 200 kilometrů za hodinu.

Podle jejich vyjádření je cyklón Mekunu „extrémně nebezpečný“. Nyní by však měl postupně slábnout a přejít do tropické bouře.