Toth byl zadržen na základě mezinárodního zatykače ve městě Esteli poblíž hranice mezi Nikaraguou a Hondurasem. Ještě v roce 2008 přitom učil na soukromé základní škole ve Washingtonu. Pak ale jeden z kolegů z učitelského sboru oznámil, že ve školním foťáku, který měl Toth v držení, jsou uloženy fotografie explicitně zobrazující sex. Od chvíle, kdy přišel o práci, se před úřady skrýval, neboť údajně ve velkém rozjel pornografický byznys. Několik měsíců po Tothově vyhazovu ze školy našla policie jeho prázdné auto se zprávou, že spáchal sebevraždu. Tothovo tělo se však nenašlo.

Zneužívání dětí

Na seznam FBI se dostal loni v dubnu. Status, který je běžně „vyhrazen" pro těžké zločince či teroristy, podle FBI získal proto, že neexistovaly spolehlivé informace o místě jeho pobytu, a že byl kvůli údajnému zneužívání řady dětí vyhodnocen jako zvláště nebezpečný.

FBI nabídla za informaci vedoucí k jeho dopadení odměnu 100.000 dolarů (přes dva miliony korun). Ještě tento týden se dostane do rukou amerických úřadů. „Toth bude neprodleně deportován, protože v naší zemi pobýval ilegálně," řekla na tiskové konferenci šéfka místní policie Aminta Granerová, podle níž se dostal do země na falešný pas a používal padělaný řidičák a kreditní karty.