"Je nám to hrozně líto," omluvil se zákazníkům mluvčí firmy, která se nyní podle něj snaží usilovně zjistit, jak se mohl nacistický diktátor do omalovánek dostat. Sešit na ukrácení dlouhé chvíle ze svých prodejen firma stáhla téhož dne, kdy se na pulty dostal.

Hitler byl v omalovánkách zobrazený jako karikatura s velkou hlavou, na levé paži měl pásku s hákovým křížem a pravou rukou hajloval.

 Hitlerův telefon se na aukci prodal za téměř čtvrt milionu dolarů
Hitlerův telefon se na aukci prodal za téměř čtvrt milionu dolarů

Omalovánky, ve kterých byla řada známých osobností včetně jihoafrického bojovníka za lidská práva Nelsona Mandely, amerického prezidenta Abrahama Lincolna či vědce Alberta Einsteina, byly vyrobeny v Indii. "Zkontrolovali jsme knížku kvůli překladům, ale nekontrolovali jsme všechny kresby," uvedla zástupkyně belgické firmy Trifora, která nizozemskému řetězci omalovánky dodala. "Měli jsme to asi udělat," připustila.

Jak se Hitler do omalovánek dostal, ani belgická firma zatím netuší. Má ale teorii: indický malíř podle ní zřejmě muže zodpovědného za smrt milionů lidí zkrátka nepoznal.  Informoval nizozemský tisk.

Turecký provládní list Güneş dnes zveřejnil na titulní straně fotomontáž zpodobňující německou kancléřku Angelu Merkelovou jako Adolfa Hitlera
Merkelová jako Hitler. Turecký provládní deník šokoval svou fotomontáží