Epicentrum pondělních otřesů, které vycházely z hloubky deseti kilometrů, bylo v turecké provincii Hatay a cítit je bylo i v Egyptě a Libanonu.

Turecká ministerstva zdravotnictví a vnitra uvedla, že v zemi zemřeli tři lidé a zranění jich utrpělo 294, z toho 18 vážné. Podle starosty města Hatay, v němž se zřítila budova, v níž sídlil guvernér provincie, pátrají záchranáři po několika lidech, kteří uvázli pod troskami. Do oblasti úřady vyslaly 6000 stanů pro obyvatele, které nové zemětřesení i desítky následných otřesů vyděsily.

Obyvatelé odnáší své věci z trosek domu zříceného při zemětřesení v tureckém městě Samandag
Zemětřesení v Turecku: Záchranáři ukončují pátrání, zemi navštívil Blinken

Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) oznámila, že při zemětřesení, kvůli němuž někteří v panice vyskakovali ze svých obydlí, zemřelo nejméně pět lidí. Zraněných SOHR hlásí kolem 470, většinou z Halabu (Aleppa), kde se na některých místech kvůli otřesům zřítily domy.

Přes 42 tisíc obětí

Zemětřesení ze 6. února si jen v Turecku podle dosavadních oficiálních údajů vyžádalo 42 310 obětí. Podle turecké lékařské komory jich ale může být výrazně více, možná i 60 tisíc. Jde ale zatím jen o odhad, který je potřeba potvrdit podrobnějším šetřením. Vychází z toho, že například v době, kdy v silně postižené provincii Kahramanmaraş bylo oficiálně hlášeno 6000 mrtvých, existovaly záznamy o pohřbech už 11 tisíc lidí.